Надрукувати

Новини та прес-релізи

2017 September 26

Позиція ТОВ «Карпатигаз» щодо судових проваджень з ПАТ «СБЕРБАНК»

04 вересня 2017 р. Господарським судом м. Києва було винесено рішення у справі №910/765/16 за позовом ПАТ «СБЕРБАНК» до ПАТ «Укргазвидобування» (УГВ) про стягнення коштів. Враховуючи численні публікації в пресі, ТОВ «Карпатигаз» вважає за необхідне висловити свою позицію по даній ситуації.

Нагадаємо, що в межах спільної діяльності за ДСД №3, починаючи з 25.02.2011 року, було додатково видобуто понад 3,5 млрд. м3 природного газу, побудовано сім нових дотискуючих компресорних станцій, одна з яких – Хрестищенська ДКС – є найпотужнішою в Україні, та забезпечує компримування та видобуток близько 40% всього природного газу УГВ, виконано капітальні ремонти та інтенсифікацію 173 свердловин, введено в експлуатацію 70 свердловин, пробурено 4 нових свердловини, побудовано 19 комерційних вузлів обліку вуглеводнів, до Державного бюджету України сплачено понад 11 млрд. грн. податків, тощо. На той час в УГВ була відсутня можливість побудувати та відремонтувати ці об’єкти власними силами у зв’язку з відсутністю фінансових ресурсів.

Однак, станом на сьогодні, нове керівництво УГВ фактично заблокувало діяльність в межах договору СД №3 зазначеними нижче, але не виключно, діями/бездіяльністю.

1. УГВ в односторонньому порядку відмовилося від передачі вуглеводнів Спільній діяльності за договором про надання послуг, починаючи з обсягів видобутку грудня 2016 року, чим повністю позбавило спільну діяльність можливості отримувати доходи від продажу вуглеводнів. При цьому УГВ не виконує рішення Господарського суду міста Києва, що набрали законної сили, у справах № 910/21002/16 та № 910/5917/17, якими встановлено факт безпідставності та незаконності односторонньої відмови УГВ від передачі Спільній діяльності вуглеводнів.

2. УГВ жодного разу, починаючи з травня 2017 року, не сплачувало на користь Спільної діяльності орендну плату за передані УГВ в оренду сім дотискуючих компресорних станцій, внаслідок чого Спільна діяльність позбавлена можливості отримувати належні їй доходи від оренди.

3. УГВ відмовилося укладати додаткову угоду до кредитного договору з ПАТ «СБЕРБАНК» щодо реструктуризації кредиту, наслідком чого стало звернення ПАТ «СБЕРБАНК» з позовом до УГВ як поручителя за кредитним договором та призвело до збитків Спільної діяльності у формі нарахованих ПАТ «СБЕРБАНК» штрафних санкцій. Рішення Господарського суду м. Києва від 04.09.2017 у справі №910/765/16 за позовом ПАТ «СБЕРБАНК» до УГВ про стягнення коштів не набрало законної сили у зв’язку з поданням 14.09.2017 УГВ апеляційної скарги. Отже, розмови про будь-які матеріальні втрати УГВ є передчасними.

Карпатигаз та компанія Misen мають велику надію на захист своїх порушених прав в міжнародному комерційному арбітражі та на відповідну реакцію уповноважених органів державної влади України.

« Назад